pravdomluvka_prepinace

Pravdomluvka a přepínače

Hádanka pravdomluvka a přepínače je složitější rozšíření hádanky Dvoje dveře a dva strážní, kterou doporučujeme vyřešit jako první, než se pustíte to této zapeklistosti. Jedná se o podobný, ale složitější princip.

Před námi stojí pět lidí z nichž právě jeden vždy mluví pravdu. Ostatní čtyři jsou tzv. „přepínači“, což znamená, že pokud na první otázku odpověděli pravdivě, na druhou otázku budou vždy 100% lhát. Obráceně to platí také, čili pokud na první otázku zalhali, na druhou otázku budou vždy na 100% mluvit pravdu. Bohužel nevíme v jakém stavu se nacházejí a zároveň se každý z nich může nacházet v jiném původním stavu.

Hádanka pravdomluvka a přepínače

Máme jen dvě otázky, abychom s jistotou zjistili, který z pěti lidí před námi je pravdomluvka. Ptát se můžeme kohokoliv z nich, můžeme se zeptat jednoho člověka postupně na dvě otázky, ale i dvou různých lidí na stejnou, nebo i jinou otázku. Po těchto dvou otázkách však musíme s jistotou říci, kdo je pravdomluvka.

Otázka je trochu složitější, proto doporučujeme hned neklikat na nápovědu nebo řešení a zkusit si vše nechat projít pár hodin hlavou.

Nápověda
Řešení
Pravdomluvka a přepínače
9.5
Hodnocení
Hlavoun 9.5
Uživatelé (0 hlasy) 0
Co říkají ostatní... Ohodnoť sám
Seřadit

Buď první, kdo ohodnotí hádanku.

Verified
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoť sám

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one